18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü‘nün  103. yıldönümü  ilçemizde  etkinliklerle kutlandı. 18 Mart Pazar günü saat 10:00'da Kaymakamlık binası önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması programının ardından Sayın Kaymakamımız Fatih EROĞLU, İlçe Belediye Başkanımız Mustafa Ertan ÖRGÜN ve ilçe kurum amirlerinden oluşan heyet ile  Şehit Halim ALTAY'ın ailesine yapılan ziyaretle devam edildi; gerçekleşen ziyaretin akabinde İlçemiz Şehitlerinin kabirlerine gidildi;kabirlere karanfil bırakılarak dualar edilmesiyle program son buldu.
   19 Mart Pazartesi günü  ise saat 13:00'de Sayın Kaymakamımız Fatih EROĞLU' nun  katılımıyla ilçe kurum amirleri, memurlar, öğretmenler, öğrenciler ve halktan oluşan topluluk  Hükümet Konağı önünden başlayıp Merkez  Şahruhbey Camii önüne kadar ‘’Şehitlere Saygı’’ yürüyüşü gerçekleştirildi. Şahruhbey Camii önündeki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı, Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından öğrencilerce günün anlam  ve önemini anlatan  şiirler okundu. İlçemiz müftüsü Mehmet ÖZCAN' ın duasıyla tören sona erdi.
   Törenden sonra Sayın Kaymakamımız Fatih EROĞLU; İlçemiz Kore Gazisi' ne evinde ziyarette bulundu,ziyaretin ardından  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde  Şehit Yıldırım YILMAZ Anadolu Lisesi konferans salonunda  yapılan programa katıldı.Programda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ilçemiz genelinde  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği  ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde resim, kompozisyon ve İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmalarında birinci olan öğrencilerimize  Sayın Kaymakamımız Fatih EROĞLU, Belediye Başkanı Mustafa Ertan ÖRGÜN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram KAPAL ve  İlçe Müftüsü Mehmet ÖZCAN tarafından hediyeleri verildi.