23 Nisan 2017 Pazar günü İlçemizdeki aşırı fırtına sebebiyle, 24 Nisan 2017 Pazartesi günü  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı..
Kutlamaya İlçe Kaymakamı Sayın Ahmet Vezir BAYCAR, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Ertan ÖRGÜN, daire amirleri,  okul müdürleri,öğretmenler, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
        Şehit Halim Altay İlkokulu Müdürü Sayın Mehmet UÇANERİN günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, İlçe merkezindeki ilkokul ve ortaokulların hazırladıkları gösteriler sunuldu ve öğrenciler tarafından  günün anlam ve önemine uygun şiirler okundu.
        İlçemizi Yozgat'ta "İnternet" konulu şiirle temsil eden ve İl birincisi olan Şehit Halim Altay İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Yağmur BULUT' a İlçe Kaymakamı Sayın Ahmet Vezir BAYCAR  tarafından hediye verilerek ödüllendirildi.  
Kaymakamlığımız ve İlçe Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen "SAĞLIK İÇİN PEDAL ÇEVİR" etkinliği kapsamında öğrencilere dağıtılan bisikletlerle, İlçe Merkezinde bulunan Keldağı mesire alanına gidildi. Sucuk ekmek ve diğer ikramların ardından etkinlik sona erdi.