Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94.yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Törende Çandırlılar bayraklarla Cumhuriyet coşkusunu yaşarken ilçe protokolü de coşkuya ortak oldu.
Öncelikle Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIR' ın katılımıyla Kaymakamlık Makamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebrikat programı düzenlendi. Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIR, İlçe Protokolü, İlçe Parti Başkanları ve STK'ların  tebriklerini kabul etti. 
Tebriklerin kabulünden sonra kutlamalar İlçemiz Cumhuriyet Meydanı'nda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa Vali Yardımcımız Şükrü ÇAKIR ve Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan ÖRGÜN'ün öğrencileri, ilçemiz halkını ve protokolün bayramlarını kutlayarak devam edildi. Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIR günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından, öğrencilerimiz tarafından hazırlanan şiirler, şarkılar,  ve  gösterileri ilgi ile izlendi.
 Okullarımızın hazırladığı gösteriler okuduğu şiirler takdir topladı. öğrencilerinin bayrak gösterisi herkesi duygulandırdı..
Törenden sonra Vali Yardımcısı Şükrü ÇAKIR  ve Belediye Başkanı Mustafa Ertan ÖRGÜN tarafından  ilçemiz genelinde okullar arası düzenlenen resim, şiir ve spor  dalında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.Daha sonra tören, resmi bando geçişi ile sona erdi.
Ayrıca Vali Yardımcımız Şükrü ÇAKIR ilçemizde ziyaretlerde bulunarak halkımızla  bir araya geldi