PTT MÜDÜRLÜĞÜ

PERSONEL DURUMU: 

Şubemizde  1  Memur, 1  Dağıtıcı ve 1  Şirket elemanı temizlik işçisi  olmak üzere  3 personelle hizmetlerimiz yürütülmekte olup, 1 Dağıtıcı  kadrosu  münhal bulunmaktadır.


BİNA DURUMU: 
        
İdare malı olan binamız  4 katlı olup, 1989 yılında  faaliyetine başlamıştır. Hizmetlerimizi  yürütmek  için hizmet binamız yeterli büyüklüktedir.


POSTA İŞLERİ: 
        Şubemizce   Çayıralan  –  Boğazlıyan  arası  kiralık 1 minibüs marifetiyle haftada 6 gün (Pazar günleri hariç) gelen ve giden posta hareketi  sağlanmaktadır. Şehiriçi  posta  dağıtımı  1  Dağıtıcı  tarafından  yürütülmekte olup,  2 cihet olmasına rağmen personelimizin  çabası ile gecikme olmadan her türlü gönderiler vatandaşlarımızın adresine götürülmektedir. Köy  ve  Kasaba postaları ise yine 1 Dağıtıcı ile kiralık 1 taksi marifetiyle motorize olarak  Müdürlüğümüzce  yapılmaktadır.


YENİ HİZMETLER
        Şubemiz 20.08.2004 tarihinde otomasyon hizmetine açılmış olup, her türlü havale hizmetleri on-line olarak anında karşı Merkeze iletilmekte ve alınmaktadır. Merkezimizde açtırılacak 1 posta çeki hesabı sayesinde hesabına ücretsiz olarak Türkiyenin her yerinden para yatırılmakta ve çekilmektedir. Türk Telekom, Tedaş Elektrik ve her türlü cep telefonu faturaları otomasyon sistemi ile tahsil edilmektedir. Yine bankalarla anlaşmalar yapılmış olup, her türlü bireysel kredi ve kredi kartı geri ödemeleri PTT Şubemize yapılmaktadır. Bankalara örnek; (Garanti Bankası, Finansbank, Yapı ve Kredi Bankası, Citibank, Dışbank, İşbank, Denizbank, ....) olarak devam etmekte ve her geçen gün yeni bankalarla anlaşmalar yapılacağı Genel Müdürlüğümüzce bildirilmektedir.

        Koli gönderileriniz ilk Kilogramı  2,00.-YTL sonraki her kilogramı  0.50.-YKr  gibi çok  ucuz  bir  fiyatla Türkiye’nin her yerine gönderilebilmektedir. Ayrıca;   Emekli Sandığı,  Bağ-Kur   ve   SSK  Genel  Müdürlükleri  ile  yapılan anlaşmalar  gereği  emekli maaşları  ödemeleri  emeklinin isteğine göre  Şubede ve  konutta teslim olarak yapılmaktadır. İş-Kur, Başbakanlık yardımı, İş göremezlik yardımı ödemeleri ile Western Union Uluslararası hızlı para transferi gibi işlemlerde Şubemizce yapılmaktadır.TT Net ADSL  internet abonelik işlemleri ile  HDİ  sigorta  acenteliği işlemlerinde şimdilik Merkezimizde bilahare Şubemizde de verilecektir.   

TELEFON İŞLERİ
        Bakanlar  Kurulu  Kararıyla  1995 yılında Türk Telekom A.Ş.Genel Müdürlüğü, Genel Müdürlüğümüz bünyesinden ayrılmış olup, her türlü telefon hizmetleri anılan Genel Müdürlük ve alt birimleri tarafından yerine getirilmektedir.  Yapılan Protokol gereği Hizmet binamız müşterek kullanılmaktadır.