Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın 2014-2018 yıllarını kapsayan KOP Eylem Planı’nda belirlenen amaçlara uygun olarak, ulusal ölçekli stratejiler doğrultusunda, KOP Bölgesi’nde okuma alışkanlığı ve kültürünün artırılarak sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla başlatılan mali destek programı kapsamında Çandır İlçesi'ne yapılan “Çandır Müftülüğü Davut Emre Karaca Gençlik Merkezi” hizmete açıldı.

Gençlik Merkezinin açılışında konuşan İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Ertan ÖRGÜN ; “Gençlerimizi burada eğiteceğiz ve okuma alışkanlığı kazandıracağız. Gençlerimiz gelsinler, burada kitabın kokusunu alsınlar, kitaplarla bütünleşsinler. Ben burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Gençlik Merkezinin açılışında konuşan İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet Vezir BAYCAR ; “Kaymakamlar olarak bizler bulunduğumuz yerlerde kalıcı değiliz. İlçe halkı olarak sizler kalıcısınız ama burada kalıcı eserler bırakmak, bundan sonrasını devam ettirmek, yarım kalan hizmetleri yürütmek bir idareci için önemli bir şeydir. Dolayısıyla buradaki hayırseverlerin desteği önemli bir gayret desteğini esirgemeyen tüm hayırseverlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

Gençlik Merkezinin açılışında konuşan Yozgat Valimiz Sayın Kemal YURTNAÇ, KOP Okuyor Projesinin, KOP Bölgesi’nde yer alan Aksaray, Karaman, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinde okuma kültüründe farkındalık oluşturularak sürdürülebilir hale getirilmesi, öğrencilerin okuma ve yazma alışkanlıklarının geliştirilmesi, bu illerde projelerin uygulanması, koordinasyonunun sağlanması ve projelerin izlenmesinin amaçlandığını söyledi.
Tüm ilçelerle birlikte Yozgat’ı kalkındırmak için çalıştıklarını belirten Yozgat Valimiz Sayın Kemal YURTNAÇ Bu tür ilçelerimiz küçük yerler. Bu tür küçük yerlerin sıkıntılarını yaptığı işi heyecanla yapan insanlarla ortadan kaldırabiliriz. İlçe kaymakamımızı yaptığı bu önderlikten dolayı tebrik ediyorum dedi.

Gençlik merkezinin bereketli, güzel ve hayırlı çalışmalar vermesini temenni eden Yozgat Valimiz Sayın Kemal YURTNAÇ, buraya sadece gençlerin değil tüm halkın sıklıkla gelmesi ve kullanması gerektiğini sözlerine ekledi.

İlçe Müftümüz Sayın Mehmet ÖZCAN tarafından yapılan duaların ardından Çandır Müftülüğü Davut Emre Karaca Gençlik Merkezi vatandaşların hizmetine açıldı.