Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü

Çandır Tapu Müdürlüğü

 

YETKİ ALANI: Tapu Müdürlüklerinin yetki alanları bölgeleri ile sınırlı olup; her ilçe Bir Tapu Sicil bölgesidir.

 

GÖREVİ: Bölge dahilindeki taşınmazların akit ve tescil işlemlerini yerine getirmek

Tapu Sicilinin sağlıklı ve düzenli şekilde tutulmasını sağlamaktır.

 

BİNA DURUMU: Müdürlüğümüzün bulunduğu binanın mülkiyeti Çandır Hükümet Konağına aittir.Müdürlüğümüz,

Hükümet Konağının  Zemin Katında hizmet vermektedir. 

    2012 yılı İkinci Altı Aylık Dönemi:

 

İLÇEMİZİN KADASTRO DURUMU: 

    Çandır İlçesi Merkezde,    

    Nabioğlu, Yenimeydan, Atatürk, Bahçelievler, Barbaros, Cumhuriyet, Kılıçlar ve Eşrefpaşa Mahalleleri ile Büyükkışla Beldesine bağlı Karşıyaka, Tandoğan ve Zafer Mahalleri ile Gülpınar, İğdeli ve Kozan Köyleri itibariyle tüm köylerin Kadastrosu tamamlanarak tapu siciline devirleri yapılmıştır.Tüm veriler sayısal ortama girişi yapılarak 15.10.2010 tarihi itibariyle Takbis sistemine geçilmiş ve tüm talepler Takbis sisteminde karşılanmaktadır.

 

TAPU SİCİL DURUMU: 

    İlçe Merkezimiz 8 mahallesi ile birlikte 11075 parsel, Büyükkışla Kasabamız 4 mahallesi ile birlikte 2380 parsel, İğdeli Köyü 3041 parsel, Gülpınar Köyü 1714 parsel, Kozan Köyü 2672 parsel olup İlçemiz köyleri ile birlikte toplam 20860 parsel olup;235 adet tapu kütüğü cildinde kayıtlıdır.    

    Müdürlüğümüzün arşiv ve diğer hizmetleri tertip ve düzenli olup, tüm aktif Tapu kayıtları Bilgisayara yüklenerek iş akışı hızlandırılmıştır.

    Müracaatlar günlük olarak karşılanmaktadır. İş yoğunluğumuz 6. ve 10.aylar arasında artmaktadır. 

    Müdürlüğümüzün  bu yılki iş hacmi ortalama 620 yevmiye olup, 2012 Yılı ilk altı ayında yevmiye sayısı 260 ve yine şu anki yevmiye sayımız 600'dür. 

    Müdürlüğümüzde 1 Müdür, 2  Bilgisayar İşletmeni, 1 Memur ve 1 Daimi İşçi olmak üzere toplam 5 personel ile hizmet vermektedir.