Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazanılan ve şanlı tarihimizin altın sayfalarından biri olan Büyük Taarruz Başkomutanlık Meydan Muharebesinin kazanıldığı tarihi zafer gününün 96. yıldönümünü milletçe idrak etmenin mutluluk ve gururunu yaşıyoruz.
30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı tüm imkânsızlıklara rağmen Türk Milletinin sarsılmaz azmi, birlik ve beraberliği, inancı, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır.  Tüm tarihi boyunca bağımsız yaşamayı ülkü edinmiş Yüce Milletimiz, tarihinden aldığı onuru, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” sözleriyle perçinleyerek onun komutasındaki kahraman ordumuzla 30 Ağustos tarihinde muhteşem bir zafere imza atmıştır. Şüphesiz 30 Ağustos ruhuna ve azmine bugün de büyük bir ihtiyaç vardır. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey, birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı güçlendirmek, iç ve dış tüm düşmanların karşısına tek vücut olarak çıkmaktır. ‘’Ya Şehit olurum, ya Gazi ‘’ şuuruyla hareket eden ve ‘’Tek vatan, tek millet, tek devlet ve tek bayrak’’ ilkeleri etrafında kenetlenen aziz milletimizin, tarih sahnesindeki onurlu yürüyüşü ilelebet sürecektir.
      Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere hain darbe teşebbüsü ve kalleş terör saldırılarında vatanımız uğruna canını vermiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
                                                                                                                                                                                                                       
                                                                                                                                                                                                                       Muhammet ÇİFTCİ
                                                                                                                                                                                                                             Kaymakam V.